Байерн се спъна за началото на Бундеслигата

Двата гола на Левандовски не бяха достатъчни за победа над Херта Снимка: Getty Images
Двата гола на Левандовски не бяха достатъчни за победа над Херта

Байерн Мюнхен започна сезона в Бундеслигата с разочароващо 2:2 срещу Херта на "Алианц Арена".

Два гола на Роберт Левандовски не стигнаха на шампионите да победят, като полякът откри резултата в 24-ата минута, след като засече центриране на Гнабри отдясно.

Но гостите направиха пълен обрат още преди почивката. Първо удар на Доди Лукебакио се отби в гърба на Ибишевич и влезе във вратата на Байерн за 1:1. Три минути по-късно Марко Груич финтира Нойер и направи 2:1 за Херта.

След почивката Байерн получи дузпа след използване на ВАР. Реферът изгледа повторение и видя, че Груич събаря Левандовски без топка. Самият Лева реализира от бялата точка, но до края натискът на баварците не донесе победен гол.

"Доминирахме и създадохме много положения, но нямахме късмет. Херта се защитаваше добре, а в някои ситуации откровено им провървя. Не мога да обвинявам моите футболисти, те опитаха всичко и търсеха победата през цялото време. Сигурен съм, че бързо ще наваксаме двете изгубени точки", заяви след срещата треньорът на Байерн Нико Ковач.