Юнайтед завърши с победа и суха мрежа 2019-а и се доближи на само точка от Топ 4

Юнайтед вече е само на точка от Топ 4 Снимка: Getty Images
Юнайтед вече е само на точка от Топ 4

Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд донесоха победата за Манчестър Юнайтед с 2:0 като гост на Бърнли, с която „червените дяволи“ се доближиха само на точка от Топ 4.

Попадението на французина падна в 44-тата минута, когато Андреас Перейра се възползва от грешка на Тейлър, открадна топката и я подаде към Марсиал, който хладнокръвно завърши, останал сам срещу вратаря Поуп.

Юнайтед имаше още няколко добри положения, като втори гол на Марсиал не бе зачетен заради нарушение на французина в наказателното поле.

Домакините от Бърнли не създадоха почти нищо пред вратата на Давид де Хеа, който трябваше да се намесва само веднъж.

В края домакините се опитаха да стигнат до точката, но при една контра дълбоко в добавеното време Рашфорд, и с малко късмет, оформи крайното 2:0 при една мълниеносна контраатака.

С победата Юнайтед събра 31 точки и се изкачи на петата позиция, на една зад четвъртия Челси, който в неделя гостува на Арсенал. Бърнли остава с 24 на 13-ото място.