Резервният вратар отърва Арсенал на "Емирейтс"

Рийс Нелсън отбеляза единствения гол Снимка: Getty Images
Рийс Нелсън отбеляза единствения гол

Арсенал спечели много трудно с 1:0 срещу Лийдс на "Емирейтс" и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп.

Лидерът в Чемпиъншип, воден от Марсело Биелса, надигра убедително домакините през първото полувреме, но изпусна положенията си и беше отчаян от Емилиано Мартинес, който беше получил титулярно място на вратата на Арсенал тази вечер.

Мартинес направи няколко спасявания при 0:0, а веднъж Патрик Бамфорд уцели и гредата зад него.

След почивката Арсенал игра далеч по-добре и стигна до успеха.

В 50-ата минута Лаказет уцели гредата от фаул, а 5 минути по-късно Рийс Нелсън отбеляза победния гол. Тогава центриране на Лаказет в пеналта беше отклонено от бранител на Лийдс и Нелсън беше на точното място, за да довкара за 1:0.

До края гостите не успяха да наложат нов свиреп натиск и не поднесоха изненада.

В следващата фаза на турнира Арсенал ще се изправи срещу Борнемут в гостуване.