Манчестър Сити разби Бърнли след обрат

Серхио Агуеро с два гола за обрата на Сити срещу Бърнли Снимка: Getty Images
Серхио Агуеро с два гола за обрата на Сити срещу Бърнли

Манчестър Сити разби Бърнли с 4:1 в мач от третия кръг на ФА Къп. „Гражданите“ изоставаха с 0:1 на почивката, но след нея взеха нещата в свои ръце и продължават напред в турнира.

Ашли Барнс втрещи „Етихад“ в 25-ата минута, когато изведе гостите напред в резултата, но с два гола на Серхио Агуеро и по един на Лерой Сане и Бернардо Силва след почивката Сити стигна до обрата.

При първия гол на Агуеро за 1:1 двамата мениджъри Пеп Гуардиола и Шон Дайш влязоха в разгорещен спор край тъч линията, след като съдията позволи бързо изпълнение на свободен удар, Агуеро хитро мина зад гърба на изненаданата защита на Бърнли и отбеляза.

В някои от другите по-интересни мачове Стоук Сити отпадна след загуба с 1:2 от Ковънтри като гост, Борнемут и Уигън ще преиграват след 2:2, Уотфорд победи Бристъл Сити с 3:0, Суонзи не успя да победи Уувърхемптън като гост след 0:0, Нюкасъл мина през Лутън с 3:1, Хъдърсфийлд победи Болтън като гост с 2:1, Саутхемптън победи Фулъм с 1:0 като гост, а Уест Бром се наложи с 2:0 при визитата си на Екзитър.