Юнайтед се измъчи срещу Рочдейл. Предстоят страхотни дербита

Младокът Грийнууд отбеляза за Юнайтед в редовното време.

Манчестър Юнайтед достигна трудно до осминафиналите на турнира за Купата на лигата, след като победи с 5:3 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) Рочдейл, който играе в третото ниво на английския футбол.

"Червените дяволи" създадоха доста възможности през първата част, но не успяха да ги материализират.

Юнайтед най-сетне успя да вкара в 68-ата минута. Лингард намери Мейсън Грийнууд отдясно. Той премина покрай Норингтън-Дейвис и изстреля истински снаряд. Само седем минути след това 16-годишният Матисън изравни, след като засече на далечната греда едно на пръв поглед безобидно центриране.

Така се стигна до дузпи, които трябваше да определят кой ще продължи напред, а Мата, Перейра, Фред, Грийнууд и Джеймс бяха точни от бялата точка.

Още в следващия кръг предстои страхотно предизвикателство за Юнайтед - гостуване на Челси, който от своя страна разби Гримзби със 7:0.