Карлос Тевес е много важен за Сити, обясни Манчини Снимка: Getty Images
Карлос Тевес е много важен за Сити, обясни Манчини
Марио Балотели отново гледа към италианския футбол Снимка: БГНЕС
Марио Балотели отново гледа към италианския футбол

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини призна, че отборът все още не е на нужното ниво в защита, въпреки че спечели с 4:2 преиграването на мача с Лестър от третия кръг на турнира за Купата на ФА.

Пред ESPN Манчини обясни, че играчите на Сити са подценили съперника, след като бързо са насочили мача в своя полза, благодарение на головете на Карлос Тевес, Патрик Виейра и Адам Джонсън. Едва в 90 минута обаче Александър Коларов осигури успеха на Сити.

"Мачовете в този турнир винаги са трудни - заяви италианецът. - Мисля, че Лестър игра много добре в първите 20 минути на срещата, но след това ние поехме контрола над мача, вкарахме три гола, но след това, отново, в последните 15 минути, както стана срещу Уулвърхумптън, момчетата ми решиха, че всичко вече и свършило, че мачът е спечелен и допуснахме още един гол. Но за мен беше много важно да спечелим срещу отбора на Свен Йоран Ериксон, човекът, когото познавам от времето ми в Сампдория и Лацио. Този мач наистина беше много важен за мен.

"Тевес е фантастичен футболист и отбеляза много важен гол. Той бележи редовно, играе много резултатно и срещу най-силните защитници. В момента Карлос е много важен играч за нас. Знам, че феновете се радват на такива резултати - 4:2 или 4:3, но лично аз предпочитам да бием с 1:0 или 2:0.

"В последните няколко мача в защитата нещата за нас не стоят много добре. Смятам, че трябва да играем по-добре в отбрана. В последните три мача пуснахме твърде много голове и това е нещо, по което трябва да поработим."

Следващият мач на Сити е срещу Астън Вила, но Манчини предупреди играчите си, че сблъсъкът с тима на Жерар Улие няма да е никак лесен, въпреки че Вила демонстрира слаба форма.

"За нас е важно, че на този етап от сезона сме толкова напред - допълни Манчини. - Важното е постоянно да подобряваме играта си. В събота ни чака труден мач, но трябва да се опитаме да спечелим."

Роберто отново побърза да опровергае всички свои критици и обясни, че се наслаждава на живота в Англия и целта му следващите две години е Сити да стане поне веднъж шампион във Висшата лига.

"Обичам английския футбол, а в момента Висшата лига е най-доброто и най-силното първенство в Европа. Много ми се иска, ако е възможно, в следващите две години да успеем да спечелим титлата. Всеки си има цел, а това е нашата."