Юнайтед доближи топ 4 след разгром

Тийнейджърът Грийнууд отбеляза едното от попаденията за Юнайтед.

Манчестър Юнайтед разбия Нюкасъл с 4:1 Нюкасъл на "Олд Трафорд" в двубой от празничния коледен кръг. Срещата обаче съвсем не тръгна по ноти за домакините и гостите поведоха с попадение на Матю Лонгстаф в 17-ата минута.

Домакините бързо изравниха чрез Антони Марсиал, а до почивката вече водеха с 3:1 след голове на Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд. В началото на втората част Марсиал се разписа още веднъж.

След този успех "червените дяволи" са седми в класирането, но не толкова далече от четворката, тъй като разликата между тях и четвъртия Челси е само четири точки.