Световните буксуват! Германия забрави какво е победа

Воденият от Йоахим Льов тим е без успех в пет поредни контроли – 3 равенства и 2 поражения

Световният шампион Германия отстъпи с 1:2 на Австрия в контролна среща в Клагенфурт. Двубоят  започна с близо два часа закъснение заради проливния дъжд, който наводни терена.

Мануел Нойер се завърна на вратата на Германия след 8-месечно отсъствие заради контузия, а дебют с екипа на Бундестима направи нападателят на Фрайбург Нилс Петерсен.

Месут Йозил изведе гостите напред в резултата още в 11-ата минута и до края на първото полувреме нов гол не падна.

След почивката Мартин Хинтерегер (53) от Аугсбург изравни след асистенция на защитника Давид Алаба от Байерн. Халфът на Шалке 04 Алесандро Шьопф (69) пък направи пълен обрат след подаване на Щефан Лайнер от Залцбург.

Воденият от Йоахим Льов тим е без успех в пет поредни контроли – 3 равенства и 2 поражения. Австрия пък регистрира седми пореден успех в квалификации и приятелски срещи.