Дузпа спаси Арсенал, Тотнъм разби Стоук

Само играчи на Арсенал вкараха. Снимка: getty.com
Само играчи на Арсенал вкараха.

Арсенал едва не се издъни пред домашна публика на „Емирейтс“ , което щеше да означава, че „топчиите“ още нямат победа на собствения си стадион, но реализирана от Санти Касорла дузпа в последната минута спаси тима му.

Само играчи на лондончани вкараха головете в мача, след като първо Петър Чех си вкара злощастен автогол, но малко след това Лоран Косчелни изравни, а накрая Касорла донесе победата. Като титуляри за домакините пък започнаха новите попълнения Шкодран Мустафи и Лукас Перес.

Срещата започна много равностойни и почти не се стигаше до по-опасни положения пред двете врата. В 18-ата минута обаче Душан Тадич перфектно изпълни пряк свободен удар, а топката срещна напречната греда. Тогава обаче тупна на голлинията и се удари в гърба на Петър Чех, за да влезе във вратата.

„Артилеристите“ обаче реагираха бързо и в 29-та минута Санти Касорла центрира от корнер, стигна се до разбъркване в наказателното поле, при което топката се озова у Лоран Кошчиелни и той със задна ножица прониза мрежата на противника за 1:1.

Атакуващият футбол и на двата тима предостави още много възможности и пред двамата вратари, но така и не се стигна до попадение до края на първото полувреме.

След час игра Ектор Бейлерин пропусна да изведе тима си напред с удар от средна дистанция, а слаб изстрел на Санчес малко по-късно бе лесно уловен от Фрейзър Форстър.

В 84-ата минута Чех направи уникално спасяване след удар на Пиер-Емил Хьойберг, а в следващата атака Жиру пропусна от изходна позиция.

Нещата вървяха към справедливо равенство, но секунди преди края съдията отсъди дузпа за нарушение на Жозе Фонте, която Санти Касорла реализира и донесе първи три точки на Арсенал на „Емирейтс“.