Англия надмина разгрома над България, Кейн стана шести в историята

Англия не спря да вкарва и на Черна гора, вече има 33 гола за 7 мача в квалификациите Снимка: Getty Images

С хеттрик на Хари Кейн Англия разби Черна гора със 7:0 у дома в мач от група А на евроквалификациите и се класира на Евро 2020.

Англичаните победиха с още по-голям резултат от този, с който разгромиха България преди месец на "Васил Левски".

Фаворитите отбелязаха пет пъти още през първото полувреме, като резултата откри Алекс Окслейд-Чембърлейн, после капитанът Кейн вкара две бързи попадения с глава. Маркъс Рашфорд покачи на 4:0, а в 37-ата минута Кейн оформи хеттрика си и вече има 31 гола за Англия, което го изкачи на шесто място във вечната ранглиста на голмайсторите на "трите лъва".

След почивката Софранац си вкара нещастен автогол за 6:0. В 84-ата минута резервата Тами Ейбрахам направи 7:0 с дебютен гол за отбора, а през цялото време на вратата на черногорците беше стражът на Левски Милан Миятович.

В другия мач от групата Чехия обърна Косово до 2:1 и така си гарантира второто място в групата преди да се изправи срещу България в последния кръг.

В класирането Англия води с 18 т. и вече се класира на Евро 2020, както и чехите, които са с 15.

България засега остава на последно място в групата с 3 т., тъй като има по-лоши показатели в преките двубои с Черна гора.