Сити падна отново и предаде титлата

Джо Харт и съотборниците му напразно искат засада, каквато имаше, а Глен Мъри (в мрежата) открива за Палас.

Манчестър Сити се сбогува с надеждите за титла, след като бе победен в Лондон от домакина Кристъл Палас в последен мач от 31-вия кръг - 1:2.

Глен Мъри вкара преди почивката, въпреки че преди гола му съотборник бе в засада и флагът трябваше да бъде вдигнат. Дотогава Сити вече бе записал три опасни положения и греда в актива си, но с първия си шут в мача Палас поведе.

Веднага след почивката Дженсън Пънчън добави втори гол от пряк свободен удар, а Сити продължи да натиска - само до почетен гол на Яя Туре.

Шампионите загубиха за четвърти път през 2015-а, което е броят на пораженията им във Висшата лига през цялата 2014-а.

Сити е четвърти на 9 т. зад лидера Челси, който има и мач по-малко. В неделя го чака гостуване на Юнайтед в дербито на Манчестър.