9 души свалиха Наполи на земята

9 души свалиха Наполи на земята Снимка: Getty Images

Лидерът в класирането Наполи бе препънат от състава на Верона и стигна до само 1:1 у дома, въпреки че гостите доиграха срещата само с девет души.

Джовани Симеоне не спира да бележи и вече има девет гола от началото на сезона в Серия "А". Синът на Диего Симеоне откри резултата в 13-ата минута, но само пет по-късно Ди Лоренцо изравни.

В крайна сметка домакините така и не стигнаха до нов гол и трябваше да се примирят с равенството. Верона пък доигра финалните секунди с двама души по-малко, след като двама футболисти, влезли като резерви бяха изгонени. Първо Даниел Беса набързо си изкара два жълти картона и в 88-ата, само 13 след като се появи на терена, бе изгонен. В самия край друга резерва - Никола Калинич, също бе изгонен за втори жълт картон за удар срещу противник без топка.

В самия край Дрис Мертенс нацели левия страничен стълб след изпълнение на пряк свободен удар. Това бе втората греда за Наполи в двубоя след тази през първото полувреме на Виктор Осимен.

Тимът на Лучано Спалети продължава да бъде лидер в класирането с 32 точки, на една пред Милан, на който му предстои дерби с третия Интер в неделя вечер.

По същото време Лацио постигна класическа победа с 3:0 над предпоследния Салернитана и отново изпревари градския съперник Рома в класирането.

"Орлите" стигнаха до успеха след голове на Чиро Имобиле и Педро през първото полувреме и на Луис Алберто в 69-ата минута.

Лацио има 21 точки на петата позиция, на една зад четвъртия Аталанта и на две пред петия Рома. Салернитана остава предпоследен със седем.