Сити мина през Фулъм и е в пети кръг на ФА Къп

Сити мина през Фулъм и е в пети кръг на ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Сити нямаше проблеми с втородивизионния Фулъм, който прегази с 4:0, за да се класира за петия кръг на ФА Къп.

Домакините откриха резултата още в осмата минута, благодарение на точно изпълнена дузпа от Илкай Гюндоган. Фулъм пък остана с 10 души, след като капитанът на гостите Тим Риъм бе изгонен с директен червен картон, след като събори Габриел Жезус в наказателното поле.

Само 11 по-късно Бернардо Силва удвои аванса на „гражданите“ с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

През втората част Габриел Жезус вкара два гола в рамките на три минути. Бразилецът направи резултата 3:0 в 72-рата, засичайки центриране на Жоао Кансело, а в 75-ата вкара и второто си попадение, отново с глава, при добавка, след като вратарят вече бе спасил шут на Фил Фодън.

Така Сити се класира за петия кръг на ФА Къп, а по-късно днес жребият ще определи и кой ще бъде неов съперник.