Обрат, червен картон и Милан е на 1/4-финал

Джакомо Бонавентура се отчете с гол и асистенция за успеха Снимка: Getty Images
Джакомо Бонавентура се отчете с гол и асистенция за успеха

Милан се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия след обрат от 0:1 до 2:1 срещу Торино на „Сан Сиро”.

Андреа Белоти изведе гостите напред през първото полувреме, но с два гола в рамките на три минути Милан обърна.

Джакомо Бонавентура се отчете с гол и асистенция за „росонерите”, като първо – подаде за изравнителния гол на Юрай Куцка в 61-вата, а две минути по-късно и да донесе победата с неспасяемо воле.

В края Торино остана с човек по-малко, след като Антонио Барека бе изгонен за втори жълт картон.

Милан се присъединява на 1/4-финалите към Наполи, Фиорентина и Ювентус, които вече си осигуриха участие на тази фаза.

Другите 1/8-финали, които трябва да се изиграят са: Интер – Болоня, Сасуоло – Чезена, Лацио – Дженоа и Рома – Сампдория.