Моуриньо излъга Венгер за последен път във "Фърги тайм"

Манчестър Юнайтед и "Олд Трафорд" почете достойно Арсен Венгер Снимка: Getty Images
Манчестър Юнайтед и "Олд Трафорд" почете достойно Арсен Венгер

Манчестър Юнайтед излъга Арсенал в последното гостуване на Арсен Венгер на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" спечелиха с 2:1, а победното попадение бе дело на Маруан Фелайни в добавеното време.

Преди началото на двубоя Юнайтед връчи плакет на Арсен Венгер за работата му в Арсенал и заслугите му към развитието на английския футбол, който му бе поднесен лично от големия му съперник от близкото минало – сър Алекс Фъргюсън.

Домакините откриха рано-рано резултата. Още в 16-ата минута удар на Алексис Санчес бе блокиран от Белерин, след това се отклони в гредата, топката стигна до Пол Погба, който отблизо вкара на опразнената мрежа.

Хенрик Мхитарян изравни в началото на второто полувреме, наказвайки бившия си отбор. Юнайтед сбърка в средата на терена, Гранит Джака изведе Мхитарян, който с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл и остави безпомощен Де Хеа.

Юнайтед за малко не открадна трите точкипет минути преди края, но попадение на Маркъс Рашфорд минута преди края бе отменено заради засада.

Марсиал центрира, Маруан Фелайни стреля с глава, но нацели страничната греда, Рашфорд отблизо направи добавка, но бе в положение на засада и попадението правилно не бе зачетено.

Все пак, Юнайтед стигна до победата именно чрез Фелайни. Ново центриране в наказателното поле, този път на Ашли Йънг, Фелайни отново скочи най-високо и този път ударът му мина до гредата, но от близката страна и топката се оплете в мрежата на Давид Оспина.

Това бе шеста поредна загуба за Арсенал като гост, който все още няма спечелена точка далеч от дома през 2018 година. „Артилеристите“ остават на шестата позиция с 57 точки, на девет зад петия Челси и на 11 зад Топ 4.

Победата пък подсигури второто място за Манчестър Юнайтед. Тимът на Жозе Моуриньо събра 77 точки, с пет повече и мач по-малко от третия Ливърпул.