Велик Салах, мощен Ливърпул и 5:0

Феноменален Мохамед Салах отбеляза четири гола за Ливърпул при победата над Уотфорд с 5:0 на "Анфийлд" в двубой от 31-вия кръг на Премиършип.

Така мърсисайдци се доближиха само на две точки от вечния си съперник Манчестър Юнайтед, който е втори във временното класиране, но е и с мач по-малко.

Още в четвъртата минута голмайсторът на домакините Мохамед Салах откри резултата. Египтянинът нахлу в наказателното поле, развъртя Бритос с елегантен финт, след който бранителят се озова седнал на земята, и стреля в близкия ъгъл за 1:0.

Две минути преди почивката мърсисайдци удвоиха аванса си. Робъртсън центрира перфектно отляво, а Салах просто трябваше да засече, пращайки топката под плонжа на Карнезис.

В 49-ата минута Салах проби на скорост по десния фланг, след което центрира към Фирмино, който засече акробатично, с вътрешната част на бедрото, вкарвайки страхотен гол - 3:0.

В 77-ата минута Салах отново направи нещо изключително. Този път египтянинът се подигра с трима-четирима бранители в наказателно поле и въпреки че бе препънат, успя да насочи топката в ъгъла, оформяйки своя хеттрик.

Головата машина на Ливърпул обаче не спря тук.

Пет минути пред края Салах реализира четвъртия си гол. Бившият играч на Рома първо изведе добре Ингс, чийто удар бе избит от Карнезис, но египтянинът направи добавка.

Ливърпул измести Тотнъм от третото място, като мърсисайдци имат две точки аванс пред "шпорите", които обаче са с двубой по-малко. Уотфорд остава на 11-а позиция с 36 пункта.