"Ако Ливърпул продължава така, ще чака още 30 години за следващата титла"

"Ако Ливърпул продължава така, ще чака още 30 години за следващата титла" Снимка: Getty Images

Легената на Манчестър Юнайтед Рой Кийн използва загубата на Ливърпул с 1:4 от Манчестър Сити, за да удари за пореден удар по мърсисайдци.

Защитаващият титлата си тим на Юрген Клоп е едва четвърти във временното подреждане на Висшата лига, на цели 10 точки зад "гражданите", които имат да изиграят и мач в повече.

"Червените" имат едва победи в последните си девет мача в Премиършип и според Кийн, ако продължават в същия дух, ще трябва да чакат още 30 години за следващата титла.

"Преди мача споменахме, че се оплакват от всичко. За мен това не е много шампионско - каза Кийн в студиото на Sky Sports.

Говорехме за спада на формата този сезон. През миналия спечелиха титлата и си помислиха, че ще продължават без проблеми. Но когато спечелиш титлата, трябва да мислиш за следващата. Не виждам нищо подобно в този отбор.

Те искаха само "да се наслаждават" на титлата. Не съм чул никой да заяви: "Трябва да я спечелим отново!" А сега вече започнаха да говорят за класиране в Топ 4 като нова цел пред тима."

След нулево първо полувреме Илкай Гюндоган, който преди това бе пропуснал дузпа, откри резултата, а малко по-късно Мохамед Салах изравни от нова дузпа, отсъдена за нарушение на Рубен Диаш срещу него.

След две колосални грешки на Алисон в рамките на няколко минути обаче Сити поведе с 3:1 след нов гол на Гюндоган и такъв на Рахийм Стърлинг. Крайното 4:1 оформи Фил Фодън с топовен удар, който мина над ръцете на вратаря.

Юрген Клоп предположи, че грешките на бразилския вратар са плод на студените му крака, което според Кийн отново е опит от страна на германския специалист да оправдае представянето на свой играч.

Кийн изтъкна още липсата на Кевин де Бройне и Серхио Агуеро, които отсъстват през последните седмици. Въпреки това Сити успя да дръпне на върха в класирането, за разлика от Ливърпул, който не спира да се оплаква от контузията на Върджил ван Дайк.

"Продължавате да ме убедите, че Ливърпул е голям клуб. Но ако си голям клуб, трябва да се научиш да се оправяш в тежките ситуации - каза още Кийн.

Погледнете формата на Ман Сити; изобщо не можеш да забележиш, че играят без двамата си най-добри футболисти. Ливърпул все още разполага с двамата си най-добри атакуващи играчи, има най-добрия вратар. Навсякъде по терена има национали.

Клоп се опита да се оправдае, че краката на вратаря били студени. Оправдание след оправдание. Едно след друго и не спира. Трябва да се стегне. Това е Ливърпул. Ако нещата продължават по същия начин, ще чакат още 30 години за следващата титла."