Ливърпул на колене пред могъщия Манчестър Сити

Ливърпул на колене пред могъщия Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Защитата на титлата във Висшата лига от страна на Ливърпул вече е мираж. Шампионите допуснаха загуба с 1:4 на "Анфийлд" от Манчестър Сити и вече изостават с 10 точки от "гражданите". А имат и мач повече.

Кошмарен мач за мърсисайдци изигра вратарят Алисон, който на няколко пъти сбърка фатално. Сити можеше да запише и по-изразителен успех, но пропусна дузпа през първата част.

Шампионите владееха инициативата в първия половин мас, но една атака на Сити завърши с пробив на Стърлинг и дузпа в полза на гостите. Фабиньо необмислено протегна крак и контактът бе неизбежен. Гюндоган се нагърби да изпълни 11-метровия наказателен удар, но стреля над вратата.

Гюндоган се реабилитира за пропуска си пет минути след подновяването на играта, когато даде преднина на гостите. Отново Стърлинг проби добре отляво, след което подаде към Фодън. Алисон изби удара на последния, но след това Гюндоган направи добавка отблизо - 0:1.

В 62-рата минута Рубен Диаш сгреши фатално, след като не успя да изчисти топката пред Салах, а след това посегна и задържа египтянина, който падна в наказателното поле - дузпа за Ливърпул. Салах изпълни безкомпромисно от бялата точка, пращайки топката под напречната греда - 1:1.

В 72-рата минута Стоунс прати топката във вратата на Ливърпул, но попадението бе отменено заради засада. След това Алисон излезе на преден план и реши двубоя с няколко последователни грешки. Първо бразилецът сгреши с паса си и подари топката на Бернардо, който намери Фодън отдясно. Последният се справи с лекота с Хендерсън и върна към Гюндоган, който отблизо даде нова преднина на Манчестър Сити. Това се случи в 73-тата минута, а само четири след това Алисон отново подари топката на Бернардо, който след това прехвърли стража на мърсисайдци, а Стърлинг довкара на празна врата.

Десет минути след това Фил Фодън довърши Ливърпул, след като премина с лекота покрай Робъртсън, след което стреля силно от малък ъгъл. Алисон отново не се намеси добре и позволи на топката да мине над ръцете му, въпреки че тя бе в неговия обсег.