Ако това беше последният гол на Меси за Барселона, то той бе брилянтен (видео)

Ако това беше последният гол на Меси за Барселона, то той бе брилянтен (видео) Снимка: Getty Images

Голът на Лионел Меси срещу Наполи в осминафиналния реванш от Шампионската лига може да се окаже последният му с фланелката на Барселона.

Двата тима бяха завършили наравно 1:1 на "Сан Паоло" преди пандемията от коронавирус, а след победа с 3:1 в реванша каталунците се класираха за четвъртфиналите.

Попадението на Меси в 23-тата минута бе второто за Барса онази вечер на "Камп Ноу", а малко по-късно бе отменен негов друг гол заради игра с ръка при овладяването на топката.

Лео пое топката по дясното крило, преодоля едновременно Лоренцо Инсинье и Марио Руи, след което се справи с Калиду Кулибали, за да може да промуши топката, вече почти паднал, между Костас Манолас и Диего Деме и да я прати в долния десен ъгъл на Давид Оспина.

Във вторник Меси официално поиска да напусне Барселона, изявявайки желанието си с факс, изпратен до клуба.

Така голът му срещу Наполи, който бе под №633 за каталунците във всички турнири, може да се окаже последният му с фланелката на Барса.

В злощастния четвъртфинал и разгрома с 2:8 Меси не успя да се разпише.