Арсенал се вдигна за страхотен обрат пред погледа на Венгер

Арсенал се вдигна за страхотен обрат пред погледа на Венгер Снимка: Getty Images

Арсенал продължи победния си марш във Висшата лига, след като постигна обрат в лондонското дерби срещу Уест Хем и надделя с 3:1 у дома.

На трибуните на "Емирейтс" беше и легендарният бивш мениджър на тима Арсен Венгер, който за пръв път изгледа мач на Арсенал на живо след напускането си през 2018 г.

Тимът на Микел Артета изигра неубедително първо полувреме, след което изоставаше в резултата, но после се вдигна и постигна осмата си победа в последните 9 шампионатни мача.

"Артилеристите" започнаха активно и още в началото Букайо Сака вкара във вратата, но беше отсъдена засада. После Мартин Йодегор направи пропуск и домакините бяха наказани.

В 24-тата минута Салиба направи закъснял шпагат срещу Джаръд Боуен в пеналта и макар че потърпевшият не падна веднага, той наистина загуби равновесие.

Майкъл Оливър отсъди дузпа и Саид Бенрама я превърна в гол с изстрел в центъра на вратата.

В добавеното време на първата част Оливър отсъди дузпа и за Арсенал, защото видя игра с ръка на Кресуел. ВАР обаче го накара да преразгледа решението си, тъй като всъщност бранителят изби топката с глава.

Играта на Арсенал продължаваше да върви трудно, но в 53-тата минута Букайо Сака изравни. Той овладя топката след опит за удар на Йодегор и хладнокръвно завърши покрай вратаря.

"Топчиите" се разиграха и само пет минути по-късно Габриел Мартинели направи обрата пълен, след като стреля отляво в близкия ъгъл на зле застаналия Фабиански.

В 69-ата минута Еди Нкетия майсторски се обърна в наказателното поле и завърши в далечния ъгъл за 3:1, с което прекърши ентусиазма на гостите.

В класирането Арсенал остава начело с 40 т. от 15 изиграни мача.

Следват Нюкасъл с 33 (16 мача) и Манчестър Сити с 32 (14 мача).

Програмата на английското първенство по празниците е натоварена и Арсенал ще излезе отново на терена в събота в гостуването на Брайтън.