Арсенал шокира Сити на "Уембли" и е на финал за ФА Къп!

Арсенал шокира Сити на "Уембли" и е на финал за ФА Къп! Снимка: Getty Images

Арсенал удари Манчестър Сити с 2:0 на "Уембли" и се класира на финал за Купата на Англия.

"Гражданите", които са носители на трофея от миналия сезон, отстъпиха на Арсенал в полуфинала след два гола на Пиер-Емерик Обамеянг.

Сити беше в серия от 7 поредни победи над този противник и имаше солидно преимущество при владеенето на топката през целия мач, но играчите на Микел Артета се справиха в защита и извлякоха най-доброто от контраатаките си.

Първите 15 минути бяха за Сити и след грешка на Мустафи се наложи Гранит Джака да чисти пред голлинията.

После обаче Арсенал се събуди и създаде чисто положение, което Обамеянг пропусна.

Габонецът бързо се реваншира и в 19-ата минута майсторски засече центриране на Пепе отдясно, за да открие резултата.

Това определено смути играта на Сити, но футболистите на Гуардиола качиха темпото през второто полувреме.

На два пъти Стърлинг и веднъж Марез не сполучиха при завършващите удари.

В 71-ата минута Тиърни брилянтно изведе Обамеянг от втора позиция и сам срещу Едерсон нападателят покачи на 2:0.

Отпадането слага край на мечтите на Сити за требъл, но на отбора му остава да се бори в Шампионската лига през следващия месец.

Арсенал пък вече очаква съперника си на финала.

Той ще стане ясен утре вечер, когато е другият полуфинал между Челси и Манчестър Юнайтед.