Автогол разяри Ливърпул, разгромна победа и за Арсенал

Автогол разяри Ливърпул, разгромна победа и за Арсенал Снимка: Getty Images

Ливърпул започна с изразителен успех защитата си на трофея Карабао къп.

Мърсисайдци отнесоха с 5:1 гостуващия Уест Хем, макар че първи инкасираха гол.

Уест Хем поведе след един ъглов удар, при който се получи карамбол и Ендо изби топката в краката на Джарел Куанса, откъдето тя влезе във вратата.

Попадението беше записано като автогол на бранителя.

Само четири минути по-късно обаче Диого Жота изравни, след като засече акробатичен удар от въздуха на Федерико Киеза.

Гостите претендираха за засада при атаката, но в турнира няма ВАР, с който ситуацията да бъде проверена.

През второто полувреме нямаше какво да спре Ливърпул и първо Жота се разписа повторно за 2:1.

После появилият се като резерва Мохамед Салах покачи на 3:1, а във финалните минути на два пъти вкара и Коди Гакпо.

Тази вечер и Арсенал постигна идентична разгромна победа и се класира за четвъртия кръг на същия турнир.

Тимът на Микел Артета победи с 5:1 Болтън, а звездата на мача беше 17-годишният халф Итън Нванери, който блесна с два гола.

По веднъж се разписаха Деклан Райс и Кай Хаверц, а Рахийм Стърлинг отбеляза дебютния си гол за "артилеристите" в първия си мач като титуляр.