Българско шоу пред погледа на Бекъм в Щатите

Двама българи блестяха в мача на Интер Маями, отбора на Дейвид Бекъм, срещу Чикаго Файър в американската Мейджър Сокър Лийг.

Тимът на Бекс спечели с 3:2, а Индиана Василев, който е с български родители и корени, но роден, израснал и играещ за САЩ, вкара гол за Интер Маями. Станислав Иванов - родом от Габрово, юноша на Левски и български национал, даде асистенция и игра силно за Чикаго Файър.

За първи път след привличането му от Астън Вила Василев започна като титуляр за звездния състав от Маями, където личат имена като Блез Матюиди, Гонсало Игуаин и Родолфо Писаро.

Индиана вкара в 34-тата минута първия гол в мача, след като отблизо добута топката във вратата.

Гостите обаче изравниха чрез Калво още до почивката, а в 48-ата минута Лука Стоянович ги изведе напред. Тогава Иванов проби отдясно и хитро му сервира топката на точката за дузпата.

Домакините стигнаха до пълен обрат в последния половин час с голове на Роби Робинсън и Писаро (в добавеното време), за да спечелят точките.

Интер Маями е 12-и на Изток (от 14 тима) с 19 точки, а Чикаго е 11-ти с 20.