Барса и Атлетико се разминаха на жребия

Барса и Атлетико се разминаха на жребия Снимка: Getty Images

Отборът на Атлетико Мадрид ще приеме Севиля в четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля в Испания, отреди тегленият в петък жребий.

В четвъртък "дюшекчиите" елиминираха актуалния носител на трофея Реал Мадрид след победа с 4:2 и ще продължат похода си към 11-и трофей с домакинство на андалусийци, които отстраниха в предишния етап Хетафе.

Другата много любопитна двойка в четвъртфиналите противопоставя двата най-успешни отбора в надпреварата. 31-кратният победител Барселона ще бъде гост на 23-кратния носител на трофея Атлетик Билбао.

Борещият се за шампионската титла в Ла Лига тим на Жирона гостува на Майорка, докато първенецът за 2020 година Реал Сосиедад ще гостува на Селта Виго.

Мачовете от четвъртфиналите за Купата на Краля ще се проведат следващата седмица между 23 и 25 януари.