Барса и Юве направиха голям мач, Дембеле и Кийн вкараха по два (видео)

Барселона и Ювентус направиха зрелищно 2:2 в контролата помежду си на стадион "Котън Боул" в Далас, САЩ. По две попадения за отборите си вкарха Усман Дембеле и Мойс Кийн.

Каталунците на два пъти повеждаха, но тимът на Масимилиано Алегри показа характер и наваксваше изоставането си.

В 34-тата минута Барса стигна до откривне на резултата. Дембеле получи на дясното крило, навърза няколко защитници на съперника и с диагонален удар прати топката във вратата за 1:0.

Ювентус успя да се окопити и в 39-ата минута възстанови равенството. Хуан Куадрадо получи пас отляво, центрира успоредно на голлинията към Мойс Кийн, който отблизо засече във вратата за 1:1.

Радостта на торинци обаче бе кратка и още в следващата минута Барселона си върна преднината в резултата, а героят отново бе Дембеле, който отбеляза гол доста идентичен с първия си в мача.

Крайното 2:2 бе оформено в 52-рата минута. Денис Закария изведе Мануел Локатели в пеналта, той спря топката за Кийн, който без забавяне я прати в мрежата.

Следващата проверка на Барса е с Ню Йорк Ред Булс на 31 юли, а пък за Юве предстои още едно сериозно предизвикателство, този път срещу Реал Мадрид на същата дата.