Барса спечели с дузпа в 3-тата минута на продължението

Барселона победи Лас Палмас с 2:1 като гост в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. С втория си пореден успех каталунският гранд събра 41 точки и отново е на седем зад лидерите Реал Мадрид и Жирона.

Барса трябваше да се потруди за успеха, който дойде след обрат.

Домакините поведоха още в 12-ата минута с попадение на Мунир Ел Хадади след точен удар от близко разстояние и запазиха аванса си до края на първото полувреме.

През вторите 45 минути гостите бяха по-активни и в 55-ата Феран Торес изравни за 1:1, възползвайки се от подаване на Сержи Роберто. Победният гол бе дело на Илкай Гюндоган от дузпа в третата минута на добавеното време на мача.

Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу него на влезлия като резерва нидерландски защитник на Лас Палмас Дейли Синкгравен, който получи директен червен картон в първата минута на добавеното време.

Дебют за Барселона направи бразилецът Витор Роке, който се появи на терена в 78-ата минута на мястото на Феран Торес.