Барса удари Реал, Арсенал унижи Челси, Сити се справи с Байерн с гол на Хааланд

Отборът на Барселона спечели с 1:0 над големия си съперник Реал Мадрид в двубой от предсезонната подготовка на двата тима в САЩ.

Срещата бе част от Soccer Champions Tour 2022 и се играе в Лас Вегас.

Единственото попадение в мача отбеляза новото попълнение на каталунците Рафиня в 27-ата минута. Едер Милитао сбърка в защита, топката попадна у бившия играч на Лийдс, който със страхотен удар я насочи в мрежата зад Куртоа.

Малко по-късно Левандовски беше близо до втори гол за Барселона, но ударът му беше блокиран от Дейвид Алаба.

Пет минути преди края пред Дембеле се откри отлична възможност за гол, но Куртоа отново се оказа последната преграда, като отрази удара му.

Арсенал унижи градския съперник Челси с 4:0 в Орландо.

Възпитаниците на мениджъра Микел Артета не дадоха никакво съмнение за превъзходството си и владееха инициативата от първата минута. Габриел Жезус, Мартин Йодегор, Букайо Сака и Самби Локонга бяха точни за "артилеристите". В следващата си контрола на 30 юли Арсенал се изправя срещу испанския Севиля.

Норвежкият нападател Ерлинг Хааланд направи блестящ дебют за новия си тим Манчестър Сити след трансфера си от Борусия Дортмунд през лятото.

Той се разписа за победата с 1:0 над Байерн Мюнхен в мач, който е част от предсезонната подготовка за двата тима.

Срещата се изигра на "Ламбо Фийлд" в Грийн Бей, Уисконсин.

Голът на победата за англичаните падна още в 12-ата минута. Де Бройне изведе Грийлиш в наказателното поле, а англичанинът прати топката пред вратата, където добре пласираният Хааланд я засече и прати в мрежата.

Веднага след попадението на Холанд реферът извади играчите от терена заради силни дъжд и гръмотевичната буря. След близо час играта се поднови, като полувремената бяха съкратени на по 40 минути, а нов гол не падна.