Барселона изтърва победата 4 минути преди края

Барселона изтърва победата 4 минути преди края Снимка: Getty Images

Барселона отново разочарова и допусна късен изравнителен гол, за да стигне само до 2:2 в гостуването на Осасуна в 17-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците поведоха още при първото си положение.

В 12-тата минута Гави прекрасно изведе Нико Гонсалес на ръба на засадата и от чиста позиция Гонсалес откри.

Само две минути по-късно обаче Давид Гарсия изравни с глава след центриране от пряк свободен удар.

Барса излезе още веднъж напред в 49-ата минута, когато след контраатака 19-годишният мароканец Абде Езалзули се разписа от воле от границата на малкия пеналт.

От Осасуна оспорваха попадението, защото точно преди това реферът подмина игра с ръка на Серхио Бускетс в собственото му наказателно поле.

Така вместо да бъде отсъдена дузпа срещу каталунците, те се доближиха до успеха в двубоя.

В 86-ата минута обаче домакините стигнаха до точката.

Защитата на Барселона не успя да изчисти една топка и резервата Есекиел Авила направи 2:2 с плътен удар от дъгата на пеналта.

Барса остава на осмото място в първенството с 24 т., като изпреварва с 2 днешния си съперник и изостава с 5 от челната четворка в таблицата.