Бербатов: Доволен съм от Роналдо, имаме шанс за топ 4!

Бербатов: Доволен съм от Роналдо, имаме шанс за топ 4! Снимка: Getty Images

Димитър Бербатов заяви, че Манчестър Юнайтед трябва да започне да бележи повече, ако иска да завърши в топ 4 и да се класира за Шампионската лига наесен. "Червените дяволи" се смъкнаха до седмата позиция, на шест точки от четвъртото място, след поражението с 0:1 като гости на Евертън миналия уикенд.

Тимът е отбелязал само едно попадение в последните си три мача, когато Фред изравни срещу Лестър на "Олд Трафорд". Седем кръга преди края Юнайтед е заплашен да остане за четвърти път извън Шампионската лига от оттеглянето на сър Алекс през пролетта на 2013-а.

Бербатов се присъедини към Дани Уебър, Уес Браун и журналиста от "The Times" Пол Хърст в тазседмичния епизод на "Дебата", воден от Стюарт Гарднър.

"Сезонът е труден, това е сигурно - заяви българинът. - Тази загуба срещу Евертън допълнително усложни нещата, но шансът все още е налице, въпреки, че Тотнъм води в борбата за топ 4. До края на сезона, както сме ставали свидетели в миналото, нищо не се знае. Така че все още се надявам Юнайтед да се съберат и да се класират сред първите четири. Искам да гледам Юнайтед в Шампионската лига, където им е мястото. И все още мисля, че имат шанс да направят това.

Кристиано Роналдо все още може да вкарва голове и съм доволен от всичко, което прави досега. Антъни Еланга се появява на сцената и той е страхотен талант. Надявам се Маркъс Рашфорд да успее да намери опора и да влезе във формата, която знаем, че има. Той може да бележи голове и да тероризира защититите.

Мога да се съглася, че не вкарваме достатъчно голове, за да спечелим мачовете. Ясно си спомням и Уес Браун може да ме подкрепи тук, когато побеждавахме с 1:0, 1:0, 1:0 и това беше достатъчни да вземем три точки. За съжаление това не се случва в момента и поради това страдаме."