Бразилия демонстрира класа за първа победа на Копа Америка (видео)

Бразилия демонстрира класа за първа победа на Копа Америка (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия изпусна дузпа, но вкара други четири гола, за да постигне първата си победа на тазгодишната Копа Америка - с 4:1 над Парагвай.

Винисиус Жуниор се разписа на два пъти за "селесао, а по едно попадение добавиха Савиньо и Лукас Пакета от дузпа.

Именно Пакета пропусна от бялата точка при резултат 0:0 още в 30-ата минута, но това не попречи на Бразилия да стигне до успеха.

Парагвайците доиграха мача в намален състав, след като в 81-вата минута Кубас бе изгонен с директен червен картон след опит да ритне противник без топка.

Почетното попадение за Парагвай Омар Алдерете и бе най-красивото от всички в двубоя с мощен шут от около 25 метра в долния ляв ъгъл на Алисон.

С победата Бразилия се изкачи на второто място с четири точки. Лидер е Колумбия с шест, след като победи Коста Рика с 3:0 и се класира за четвъртфиналите. Коста Рика е с една, а Парагвай е последен с нула.