Провал за Бразилия на Копа Америка, чака го много тежък съперник (видео)

Провал за Бразилия на Копа Америка, чака го много тежък съперник (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия изпусна първото място в групата си на Копа Америка, след като не успя да победи Колумбия в мач, завършил наравно 1:1.

"Селесао" се класира за фазата на четвъртфиналите, но тъй като остана втори в групата си, ще трябва да срещне един от най-впечатляващите отбори на тазгодишната Копа Америка - този на Уругвай, който излезе от групата с три победи и голова разлика 9:1.

В първите минути на мача Хамес Родригес за малко не изненада Алисон с мощен шут директно от фаул от около 25 метра, но опитът му кацна върху напречната греда.

Малко по-късно, в 12-ата минута, Рафиня му показа как се прави и с прекрасно фалцово изпълнение с левия крак от почти същата дистанция завъртя топката в горния ляв ъгъл на Варгас.

Колумбия веднага натисна в търсене на изравнително попадение и стигна до такова още през първата част, но те бе отменено поради тънка засада.

Все пак колумбийците успяха да изравнят още преди почивката. В добавеното време Кордоба изведе Муньос на отлична позиция, за да завърши той за 1:1.

В другия мач от групата Коста Рика победи Парагвай с 2:1.

Колумбия завърши на първото място в група D с актив от седем точки, Бразилия финишира на втората позиция с 5, Коста Рика има 4, а Парагвай напуска турнира без спечелена точка.