Челси отново не даде шанс на Тотнъм и отива на финал

Челси отново не даде шанс на Тотнъм и отива на финал Снимка: Getty Images

Челси се класира безпроблемно за финал за Карабао къп след нова победа над Тотнъм - този път с 1:0 на стадиона на съперника.

"Сините" спечелиха първия сблъсък с 2:0, а сега затвърдиха превъзходството си и на 27 февруари ще спорят за трофея с Арсенал или Ливърпул.

Тимът на Томас Тухел започна силно и в 18-ата минута поведе след лошо излизане на вратаря на Тотнъм Голини и точен удар с глава на Антонио Рюдигер.

В 64-тата минута Хари Кейн изравни, но голът беше отменен заради засада и с това крехките шансове на Спърс за някакъв обрат се изпариха.

Към края срещата беше прекъсната заради медицински проблем на човек от публиката, а за Тотнъм вече беше твърде късно.

Първият сблъсък в другия полуфинал между Ливърпул и Арсенал ще се изиграе в четвъртък вечерта.