Челси записа впечатляващ разгром и отива на финал

Челси записа впечатляващ разгром и отива на финал Снимка: Getty Images

Челси се класира за финала в турнира за Купата на лигата след разгром с 6:1 над Мидълзбро у дома.

"Сините" бяха загубили с 0:1 първия полуфинален сблъсък и се нуждаеха от обрат в общия резултат, но тази вечер нямаха проблеми срещу втородивизионния съперник.

Още вихреното първо полувреме реши спора и прати Челси на крачка от трофея.

Хаусън си отбеляза автогол след центриране на Стърлинг и в 15-ата минута резултатът беше открит.

До почивката Енцо Фернандес удвои, а успяха да се разпишат и Аксел Дисаси и Коул Палмър.

След паузата играчите на Маурисио Почетино продължиха да създават положения и в 77-ата минута Палмър вкара втория си гол след подаване на Конър Галахър.

Малко по-късно се разписа и Нони Мадуеке.

Две минути преди края гостите все пак стигнаха до почетен гол чрез Морган Роджърс.

Най-вероятно Челси ще спори с Ливърпул във финала за трофея.

В сряда вечер мърсисайдци излизат срещу Фулъм в своя полуфинален реванш, след като спечелиха с 2:1 първия мач.