Червен картон помогна на Юве да се върне към победите в калчото

Червен картон помогна на Юве да се върне към победите в калчото Снимка: Getty Images

С много зор Ювентус сложи край на черната си серия в италианското първенство и победи с 1:0 Фиорентина у дома.

Червен картон за гостите помогна на Юве в мача от 12-тия кръг на калчото и така тимът на Макс Алегри постигна първа шампионатна победа за последните си 4 мача.

Резервата Хуан Куадрадо отбеляза победното попадение в 91-вата минута, когато финтира противник отдясно и изненада вратаря в близкия му ъгъл за 1:0.

Преди това "бианконерите" бяха отправили само един точен удар, макар че в последните 20 минути играеха с човек повече заради два наивни жълти картона на Никола Миленкович.

Докато беше с 11 души, Фиорентина беше съвсем равностоен противник и ще съжалява за пропуснатите възможности.

Играта на Юве пък все още е далеч от това, което Алегри би искал да вижда.

Все пак "Старата госпожа" взе трите точки и се намира на осмо място с 18 пункта, колкото има и Фиорентина.