Червен картон закопа Милан в дербито с Юве

Червен картон закопа Милан в дербито с Юве Снимка: Getty Images

Ювентус взе дербито на деветия кръг в Серия "А" след минимален успех с 1:0 над Милан на "Сан Сиро".

Голът на победата за "бианконерите" падна в 63-тата минута след далечен удар на юношата на "росонерите" Мануел Локатели, рикоширал в тялото на Раде Крунич.

Домакините пък играха с човек по-малко повече от цяло полувреме, след като в 40-ата минута Малик Тиау бе изгонен с директен червен картон.

Защитникът на "росонерите" събори Мойс Кийн, който се откъсваше сам срещу вратаря - 40-годишния Антонио Миранте, за когото това бе дебют за Милан, и резонно бе изгонен.

Преди това домакините държаха инициативата, но изгонването на Тиау реши изхода на срещата.

В края на полувремето Кийн от няколко метра пропусна да даде аванс на Юве.

Втората част мина под диктовката на "старата госпожа". За лош късмет на Крунич, именно той влезе като резерва, за да заеме мястото на Тиау, но рикошет в неговото тяло донесе победата на Юве.

Това бе и едва първият точен удар на гостите в мача.

В самия край Миранте направи прекрасно двойно спасяване след далечен удар на Камбиасо и добавка на Влахович, предотвратявайки втори гол във вратата си.

С победата Ювентус има вече 20 точки на третата позиция. С една повече е вторият Милан, а лидерът Интер има 22.