Де Хеа и Кавани спасиха трагичен Юнайтед от загуба срещу предпоследния

Де Хеа и Кавани спасиха трагичен Юнайтед от загуба срещу предпоследния Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изигра слаб двубой и завърши 1:1 в гостуването на Нюкасъл в 19-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" най-сетне се завърнаха към мачовете след над две седмици пауза, през която срещите им бяха отлагани. Липсата на игрова практика видимо се отрази срещу съперника, който е на предпоследното място в класирането.

Нюкасъл създаде повече положения и заслужаваше да спечели, но героични намеси на Давид де Хеа и изравнителен гол на резервата Единсон Кавани спасиха Юнайтед.

Домакините откриха в 7-ата минута още при първото си положение.

Завърналият се след контузия Рафаел Варан загуби една топка и Алан Сен-Максимен отбеляза класно попадение, след като финтира двама и прати технично топката в далечния ъгъл.

Юнайтед не успяваше да влезе в мача, а Нюкасъл създаде още няколко положения и вкара втори път чрез Калъм Уилсън, но голът не беше зачетен заради засада.

Играчите на Ралф Рангник не успяваха да създадат нищо сериозно в предни позиции, а в началото на втората част се наложи Давид де Хеа да прави спасяване срещу Сен-Максимен.

После и гостите започнаха да създават ситуации, но Нюкасъл продължаваше да бъде опасен на контраатака и отново Де Хеа трябваше да се намесва при удар на Райън Фрейзър.

В 71-вата минута резервата Единсон Кавани изравни, след като първият му удар беше блокиран, но уругваецът беше точен при добавката.

Дори това попадение не съживи Юнайтед и до края домакините бяха по-добри.

В 88-ата минута Нюкасъл можеше да спечели, но първо Мърфи удари гредата, а после Де Хеа направи страхотно спасяване след удар на Алмирон.

В класирането "свраките" са 19-и, на 2 т. от спасителната зона, докато Юнайтед е на седмата позиция и изостава на 7 т. от топ 4, макар и с два мача по-малко от четвъртия Арсенал.