Де Роси дебютира с измъчен успех начело на Рома

Де Роси дебютира с измъчен успех начело на Рома Снимка: Getty Images

Даниеле Де Роси спечели дебюта си начело на Рома, побеждавайки Верона с 2:1 пред препълнения "Олимпико".

Успехът за "вълците" дойде доста трудно, след като гостите пропуснаха и дузпа.

Домакините тотално доминираха през първата част. Ромелу Лукаку вкара първия гол в ерата на Де Роси в Рома след бърза контра и асситенция от Ел Шаарауи.

Малко по-късно Лоренцо Пелегрини направи резултата 2:0 с мощен шут под гредата от малък ъгъл.

Втората част Рома показа тотално различно лице. Верона създаваше повече положения и бе близо до гола, но в 66-ата минута Милан Дурич пропусна перфектна възможност, пращайки топката високо над вратата от дузпа.

Все пак гостите стигнаха до гол В 76-ата Фолорушо изпрати страховит снаряд от около 30 метра, фалцът заблуди Патрисио и след неубедителната му намеса топката влетя в мрежата му.

До края Рома успя да съхрани аванса си, а Де Роси да завоюва първи три точки начело на бившия си тим. Победата изкачи "вълците" до седмата позиция с 32 точки, на две зад Топ 4.

Верона остава под чертата със 17 пункта.