Дежавю за Юнайтед с нов пропилян аванс и изпуснати точки

Дежавю за Юнайтед с нов пропилян аванс и изпуснати точки Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отново не успя да победи във Висшата лига и стигна само до 1:1 срещу Саутхемптън на "Олд Трафорд".

Срещата приличаше твърде много на тази срещу Бърнли през седмицата, когато тимът на Ралф Рангник поведе рано, но не успя да си реши мача навреме, допусна изравняване в началото на втората част и си тръгна само с точка.

Днес "червените дяволи" също започнаха силно и след като пропусна едно чисто положение, Джейдън Санчо отбеляза първия си гол на "Олд Трафорд" на празна врата след асистенция на Рашфорд.

Гостите опитаха да отговорят, но Юнайтед оставаше по-добрият тим и опитваше да си гарантира победата с още попадения.

През втората част двубоят се промени и още в 48-ата минута Че Адамс изравни с много точен удар в далечния ъгъл, при който му помогна и гредата.

Мачът стана двуостър и двамата вратари показаха класа, за да запазят равенството.

Юнайтед отново изпитваше големи проблеми в защита и трябваше да разчита на Давид де Хеа, докато Фрейзър Форстър до последно беше железен за Саутхемптън и извади много опасен удар на Хари Магуайър с глава в 92-рата минута.

Преди това пък попадение на завърналия се сред титулярите Кристиано Роналдо не беше зачетено заради очевидна засада.

В класирането Манчестър Юнайтед е пети с 40 т., колкото има и четвъртият Уест Хем.

Следващите в таблицата Арсенал и Тотнъм обаче са близо със съответно 39 и 36 т., както и с по няколко мача по-малко.