Епичен мач: Ливърпул изпусна аванс от 3:0, но след това вдигна "Анфийлд" на крака Снимка: Getty Images

Ливърпул и Тотнъм направиха един от мачовете на сезона след 4:3 на "Анфийлд". Мърсисайдци изпуснаха преднина от 3:0 и позволиха на гостите да изравнят, но с гол в добавеното време Диого Жота все пак осигури победата за тима на Юрген Клоп.

"Червените" вкараха три бързи гола до 15-ата минута чрез Къртис Джоунс, Луис Диас и Мохамед Салах от дузпа и изглеждаше, че са си решили изцяло мача. Н

Но след това дойде натискът на Тотнъм.

"Шпорите" натиснаха сериозно и удариха няколко греди, а веднъж Ван Дайк трябваше да изчиства топката от гол линията.

В 39-ата Хари Кейн успя да даде надежда на гостите преди почивката, а второто полувреме бе изцяло за Тотнъм.

Хьон-Мин Сон намали на 2:3 в 77-ата, след което Тотнъм тръгна да търси изравняване. На няколко пъти "шпорите" имаха претенции за дузпа, както и за червен картон срещу Диого Жота, който след един високо вдигнат крак разби главата на Оливър Скип. Реферът Пол Тиърни обаче не уважени нито едно от исканията им.

Така се стигна до 93-тата минута, в която Ричарлисон вкара трети гол за Тотнъм. Бразилецът засече с глава центриране от фаул и с доста късмет, след като топката тупна в тревата и успя да прехвърли Алисон, изравни.

За разлика от предишните три пъти, в които головете му бяха отменени поради засади, този път Ричарлисон бе в редовна позиция и вкара първия си гол за Тотнъм във Висшата лига.

Той трябваше да бъде достатъчен на "шпорите" за точката, но тогава една грешка на влезлия минути по-рано Лукас Моура провали усилията на целия отбор. Бразилецът върна грешно една топка назад и я подари на Диого Жота, който с прецизен удар по диагонала я прати в мрежата за крайното 4:3.

Ливърпул вече е пети с 56 точки, изпреварвайки Астън Вила и Тотнъм, които имат две по-малко, и е на седем зад четвъртия Манчестър Юнайтед.