Ето какво каза Алисон на Клоп за дузпата при шокиращата загуба от Бърнли (видео)

Алисон продължи да протестира решението на Майк Дийн и след края на мача, но Юрген Клоп отиде да го утеши Снимка: Getty Images

Юрген Клоп разкри какво му е казал Алисон след шокиращата загуба с 0:1 от Бърнли. Единственото попадение падна след точно изпълнена дузпа на Ашли Барнс в 83-тата минута.

Дузпата бе отсъдена заради нарушение на именно на Алисон, но бразилският страж твърди, че дори не е докоснал Барнс.

"Държахме топката добре и създадохме доста положения, които не успяхме да реализираме - каза Клоп, след като бе сложен край на серията на Ливърпул от 68 поредни домакински мачове във Висшата лига.

Така мачът остана отворен, а след това те получиха дузпа. Алисон ми каза, че изобщо не го е докосвал, но все още не съм гледал повторение на запис."

Ливърпул създаде предостатъчно положения за гол, но отново не успя да се разпише. Сушата за "червените" продължава и това е четвърти пореден мач в Премиършип без попадение.

Най-близо до гола в четвъртък бе Дивок Ориги, който, останал едно в едно с Ник Поуп, не успя да намери мрежата, а ударът му разтресе напречната греда.

През уикенда предстои още един тежък тест за Ливърпул, който ще гостува на Манчестър Юнайтед в мач от четвъртия кръг за ФА Къп. Преди няколко дни двата отбора направиха скучно 0:0 на "Анфийлд" за първенство.

Програмата за мърсисайдци изобщо не е лека. В следващия месец Юрген Клоп и момчетата му ще трябва да се изправят още срещу Тотнъм, Манчестър Сити, Лестър, Евертън и Уест Хем във Висшата лига, като имат и гостуване срещу РБ Лайпциг от Шампионската лига.

В момента "червените" се намират на четвъртото място в таблицата, на шест точки зад лидера Юнайтед. Сити е втори, на две зад градския съперник, но е и с мач по-малко.