Леден душ за шампиона: Крепостта "Анфийлд" падна!

Леден душ за шампиона: Крепостта "Анфийлд" падна! Снимка: Getty Images

Ливърпул продължи затъването си и шокиращо отстъпи с 0:1 на опашкаря Бърнли като домакин в 19-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Юрген Клоп нямаше загуба на "Анфийлд" във Висшата лига от 68 мача, като за последно беше победен у дома от Кристъл Палас през април 2017 г.

Головата суша на шампионите продължи и тази вечер, а играта им в атака беше изключително разочароваща.

Вече 4 поредни мача "мърсисайдци" не успяват да поразят противниковата врата, като серията без победа в първенството набъбна до 5 срещи. Изоставането в класирането от лидера Манчестър Юнайтед вече е 6 т.

Победния гол за Бърнли отбеляза Ашли Барнс от дузпа в 83-ата минута. До наказателния удар се стигна, след като самият Барнс беше фаулиран от вратаря Алисон.

Преди това Ливърпул владееше събитията на терена, но не успяваше да пробие отбраната на съперника в необичайния състав на нападението, което се състоеше от Садио Мане, Джердан Шакири и Дивок Ориги.

Пред Ориги се откри най-чистата възможност и тя дойде в края на първото полувреме, когато заради груба грешка на Бен Мий белгиецът остана сам срещу вратаря.

Ориги обаче не успя да се възползва и изстреля топката в гредата.

В началото на втората част напрежението през Ник Поуп се усили, но вратарят спасяваше всичко.

Мохамед Салах и Роберто Фирмино се появиха от резервната скамейка, като египтянинът можеше да се разпише почти веднага, но Поуп отново спаси.

В 83-ата минута при една от редките атаки на Бърнли Фабиньо изпусна Барнс, който изпревари Алисон и си спечели дузпата.

Така Бърнли взе много важни 3 т. в борбата си за оцеляване и вече е на 7 пункта над зоната на изпадащите.

Ливърпул пък остава четвърти с 34 т., като по-нагоре са Лестър и Манчестър Сити с по 38 и Манчестър Юнайтед с 40.