Фамозен Сити окупира световния връх

Носителят на требъл Манчестър Сити завършва една историческа година за клуба, спечелвайки Световното клубно първенство.

На финала в Джеда, Саудитска Арабия, английският шампион разгроми шампиона на Южна Америка Флуминензе с 4:0.

Хулиан Алварес откри резултата 40 секунди след началото на срещата. Удар на Фил Фоудън доведе до втория гол. При него топката се отклони в Нино и попадението бе записано като автогол на бразилеца. Фоудън стигна до своя гол в 72-рата минута, а Алварес се разписа за втори път в мача две минути преди края на редовното време.

През 2023-та година отборът на Пеп Гуардиола спечели Шампионската лига, Висшата лига, ФА къп, Суперкупата на Европа и сега Световното клубно първенство. "Гражданите" станаха четвъртият английски отбор, който триумфира на турнира на континенталните клубни шампиони. За бразилските тимове това е шесто поражение на финал. Флуминензе и Манчестър Сити за първи път участваха в надпреварата.