Феноменално изпълнение на Меси не стигна на Аржентина срещу Чили (видео)

Феноменално изпълнение на Меси не стигна на Аржентина срещу Чили (видео) Снимка: Getty Images

Аржентина отново не успя да победи Чили и стартира участието си на Копа Америка 2021 с равенство 1:1.

Преди мача звездата на "гаучосите" Лионел Меси каза, че тимът му се нуждае от победата, но за да я постигне, трябва да играе като отбор и всички да бъдат на ниво. Отново обаче негово феноменално изпълнение донесе гола за Аржентина, въпреки че се оказа недостатъчно за победата.

Селекционерът Лионел Скалони започна с Меси и Лаутаро Мартинес в атака. През второто полувреме на терена се появиха Анхел Ди Мария и Серхио Агуеро, но и те не успяха да помогнат за постигането на победата.

"Албиселесте" бе далеч по-добрият отбор на терена, но многото пропуски и една глупаво направена дузпа ги лишиха от трите точки на старта на турнира срещу "черната си котка" от последните години.

Меси откри резултата в 33-ата минута с изключително изпълнение от пряк свободен удар. Това бе 73-тото му попадение с фланелката на Аржентина и №39 в официални мачове, с което изпревари Габриел Батистута като №1 в историята на родината си.

Чилийците изравниха в 57-ата минута. Артуро Видал бе фаулиран в наказателното поле и сам изпълни отсъдената дузпа, но ударът му бе отразен Емилиано Мартинес, след което топката рикошира в напречната греда. Едуардо Варгас изпревари Видал при добавката и с глава довкара топката в мрежата.

До края на двубоя Аржентина имаше още няколко положения за гол, но ги пропусна, както направи и през първата част.

В другия мач от Група А, игран тази нощ, Парагвай победи Боливия с 3:1, като по този начин излезе начело във временното класиране в групата, в която се намира още отборът на Уругвай. При следващото завъртане Чили играе с Боливия, а за Аржентина предстои още един тежък сблъсък - срещу "урусите".