Как Клоп вдъхнови Ливърпул за магическия обрат в 98-ата минута

Как Клоп вдъхнови Ливърпул за магическия обрат в 98-ата минута Снимка: Getty Images

Юрген Клоп разкри какво е казал на играчите си на почивката, когато Ливърпул изоставаше с 0:1 от Нюкасъл на "Анфийлд".

Мърсисайдци се нуждаеха от чудо, но все пак стигнаха до обрата след гол в 98-ата минута.

Новото попълнение на "свраките" Александър Исак даде аванс на гостите през първата част. В началото на втората Роберто Фирмино изравни, но Ливърпул трябваше да чака още осем минути след края на редовното време, за да стигне до победния гол, който бе дело на новопривлечения талант Фабио Карвальо.

Португалецът си направи най-добрия подарък за рождения ден, който празнува само ден по-рано, навършвайки 20 г.

"Това беше тежък мач, много емоционален, с агресивна защита от противника - каза Клоп след мача. - След мач, в който всичко ни се получаваше (разгрома с 9:0 срещу Борнемут), днес трябваше да се напасваме.

Много лесно губехме топката. Затова казах на момчетата на почивката, че още преди да изоставаме с 0:1 сме отигравали някои ситуации прибързано. Трябваше да успокоим топката, ако трябва, с няколко паса повече, в резултат на което веднага започнахме да изглеждаме по-опасно.

Накрая успяхме да го направим и стигнахме до прекрасен гол от вчерашния рожденик.

Това е най-добрият начин да спечелиш мач. Не че искам да ми се случва всяка седмица, но един-два пъти е прекрасно."

Победата е втора поредна за Ливърпул, който вече има осем точки след пет изиграни мача на петата позиция. Нюкасъл е 11-и с шест.