Каква лудост! Седем гола, главозамайващи обрати и спиращ дъха завършек между Челси и Юнайтед Снимка: Getty Images

Челси победи Манчестър Юнайтед с 4:3 на "Стамфорд Бридж" в спиращо дъха дерби от 31-вия кръг на Висшата лига.

Двубоят предложи главозамайващи обрати и в крайна сметка беше решен с два гола след 100-ата минута, а Коул Палмър стана герой за своите с хеттрик.

Домакините водеха с два гола още преди 20-ата минута, а после Юнайтед направи пълен обрат до 3:2 и беше на секунди от победата, преди да инкасира два пъти дълбоко в добавеното време.

Конър Галахър откри още в 4-тата минута, след като рикошет в крака на Варан му поднесе топката на удобна позиция.

Домакините продължиха да играят по-добре и стигнаха до дузпа след 18 минути игра заради глупаво посягане на Антони срещу Марк Кукурея.

Коул Палмър за пореден път демонстрира хладнокръвие от 11-те метра и покачи на 2:0.

Челси обаче се срина необяснимо само за няколко минути.

Първо Мойсес Кайседо сгреши един пак и изведе Алехандо Гарначо, който намали на 1:2.

После Бруно Фернандеш се възползва от центриране на далечната греда и с глава изравни.

В края на полувремето Челси можеше да поведе отново, но гредата спря хубавия удар на Галахър.

"Сините" стартираха силно в първите десетина минути на второто полувреме, но не успяха да използват преимуществото си.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Юнайтед нанесе нов удар.

Антони центрира с външен фалц и записа първа асистенция за сезона, а Гарначо с глава отбеляза втория си гол за вечерта и обратът стана пълен.

Челси не намираше сили да отговори, макар че опита да наложи финален натиск.

Така се стигна до 97-ата минута, когато Нони Мадуеке финтира Далот и нахлу в наказателното поле, след което падна при минимален контакт с португалеца.

Последва втора дузпа за Челси и Коул Палмър отново не трепна и изравни, а мачът вече продължаваше над 100 минути.

Домакините не спряха да нападат и стигнаха до корнер, който беше изпълнен късо пред заспалата защита на Юнайтед.

Палмър беше оставен сам, нагласи си топката и стреля, а след рикошет в Мактоминей победният гол за Челси беше факт.

Тимът на Маурисио Почетино се изкачи на 10-ото място с 43 т., докато Юнайтед е шести с 48, но вече окончателно се прости с всякакви надежди за зона "Шампионска лига".