Кейн и Тотнъм потопиха Манчестър Сити във велик мач на "Етихад"

Тотнъм победи Манчестър Сити с 3:2 на "Етихад" в невероятно зрелище от 26-ия кръг на Висшата лига.

"Шпорите" на два пъти повеждаха, но Сити се добра до изравняването от дузпа в добавеното време. Хари Кейн обаче не беше казал последната си дума...

Така преднината на Манчестър Сити пред Ливърпул вече е 6 точки, а шампионите имат и мач повече от тима на Юрген Клоп. Интригата за титлата оживя отново и виновникът за това се казва Тотнъм.

Нещо повече - лондончани постигнаха дубъл над отбора на Пеп Гуардиола през този сезон в Премиършип.

Сензацията на Тотнъм е още по-голяма на фона на новините за напрежение по оста Даниел Леви-Антонио Конте. Но в събота вечер на "Етихад" италианският тактик излезе с ясен план в преследване на добрия резултат и без да дава знаци, че нещо в клуба не е наред.

Деян Кулушевски откри резултата за гостите още в 4-тата минута с дебютния си гол за Тотнъм. След това Сити имаше огромно предимство и Илкай Гюндоган изравни в 33-тата след лоша намеса на Юго Лорис.

В 59-ата минута Хари Кейн, който през миналото лято бе голямата трансферна цел на Джосеп Гуардиола, изведе отново гостите напред.

15-ина минути след това английският национал още веднъж прати топката в мрежата на Едерсон, но попадението бе отменено заради засада на Кулушевски преди това.

Рияд Марез изравни с гол от дузпа в 93-тата минута, но това не бе краят на този изключително драматичен сблъсък. В петата минута на добавеното време Хари Кейн донесе победата на гостите.