Кошмарът на Юда Маунт срещу Челси и подигравките на Енцо Фернандес и феновете (видео)

Пореден разочароващ мач за Мейсън Маунт, който този път трябваше да преглътне не само обрата, но и подигравките от страна на феновете на Челси Снимка: Getty Images

Мейсън Маунт изживя истински кошмар при завръщането си на "Стамфорд Бридж".

Английският халф напусна Челси през лятото, за да премине в Манчестър Юнайтед срещу 65 милиона евро.

Полузащитникът взе легендарния №7 при пристигането си на "Олд Трафорд", но цял сезон е тормозен от контузии, а дори когато получава шанс за изява, не успява да го използва.

Маунт, който е продукт на академията на "сините", бе посрещнат с освирквания и скандирания "Юда" от феновете на Челси.

За да стане положението още по-лошо за него, халфът се появи в игра в 86-ата минута само за да изгледа отблизо обрата на Челси.

Маунт влезе като резерва при резултат 3:2 за Юнайтед, но 15 минути по-късно двубоят завърши с успех за "сините" с 4:3 след два гола на Коул Палмър дълбоко в добавеното време.

Привлеченият от Манчестър Сити през лятото нападател се превърна в големия герой за домакините с хеттрик. Две от попаденията му обаче дойдоха от дузпи, като нито една от тях не бе стопроцентова - нещо, заради което Ерик тен Хаг се оплака след мача.

След последния съдийски сигнал Маунт бе пресрещнат в средата на терена от бившия си съотборник Енцо Фернандес, който енергично започна да се бие в гърдите, показвайки емблемата на Челси.

Фенове на домакините пък бяха "проснали" фланелка на Маунт от времето му на "Стамфорд Бридж", на която бяха изписали Юда.

Със сигурност англичанинът ще запомни първото си връщане на "Стамфорд Бридж" след трансфера в Юнайтед. Но не с добро.