Левандовски постигна нещо фамозно за седма поредна година

Левандовски постигна нещо фамозно за седма поредна година Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски постигна още нещо изключително в кариерата си.

Головата машина на Байерн Мюнхен се нуждаеше само от 11 минути в домакинството на РБ Залцбург във вторник вечерта, за да отбележи хеттрик.

Разгромът със 7:1 класира баварците на четвъртфинал, а полският нападател натрупа общо 42 попадения през този сезон във всички турнири.

Така в седми пореден сезон Левандовски достига внушителната цифра от поне 40 гола.

Началото на серията му е в кампания 2015/16, когато голаджията се разписва 42 пъти.

До момента личният му рекорд е 55 гола, които успя да отбележи през сезон 2019/20.

До края на настоящия сезон Лева има достатъчно време, за да подобри това свое постижение.