Ливърпул подчини Арсенал на "Емирейтс". Кошмарът за Артета продължава

Ливърпул подчини Арсенал на "Емирейтс". Кошмарът за Артета продължава Снимка: Getty Images

Ливърпул изхвърли Арсенал от ФА Къп след победа с минималното 1:0 на "Емирейтс".

Това е трета поредна загуба за "артилеристите" във всички турнири, като в този период Арсенал отбеляза само един-единствен гол.

Домакините започнаха по страхотен начин срещата. Тимът на Микел Артета осъществи начален натиск и създаде няколко положения пред вратата на Алисон, като дори удари греда, дошла след удар на Мартин Йодегор.

Постепенно Ливърпул изравни играта и в края на полувремето и гостите се разминаха с гола след изстрел на Александър-Арнолд в напречната греда.

През втората част мърсисайдци бяха по-добрият отбор на терена. След подновяването на играта Арсенал отново се впусна в търсене на гол, но се оголваше все повече, а контрите на Ливърпул ставаха все по-опасни.

В средата на втората част Луис Диас излезе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Рамсдейл. От последвалия корнер Диого Жота стреля опасно с глава, но отново напречната греда спаси домакините.

Спасение нямаше секунди по-късно. След остро подаване от фаул на Александър-Арнолд Якуб Кивиор заби топката в собствената си мрежа, опитвайки да изчисти.

Крайното 2:0 оформи Луис Диас в последните секунди на добавеното време, завършвайки скоростна контра, минала през Дарвин Нунес и Диого Жота преди това.

Така Ливърпул се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, а кризата в Арсенал се задълбочава, след като "артилеристите" имат само една победа в последните си седем двубоя във всички турнири.