Ливърпул размаза Арсенал на "Анфийлд", Артета и Клоп за малко не стигнаха до бой

Микел Артета и Юрген Клоп се захапаха покрай тъч линията през първата част, но си подадоха ръка след края на мача Снимка: Getty Images

Ливърпул се разправи по категоричен начин с гостуващия Арсенал в дербито на 12-ия кръг от Висшата лига.

"Червените" постигнаха победа с 4:0, като и четиримата голмайстори за домакините бяха различни.

Наказателната акция на Ливърпул започна в 39-ата минута, когато Садио Мане засече с глава перфектно центриране на Трент Александър-Арнолд от свободен удар.

Малко по-рано двамата мениджъри се разгорещиха след един фаул на Мане край тъч линията. Микел Артета и Юрген Клоп почти не стигнаха до бой, а след като бяха издърпани от помощниците си, получиха и жълти картони за избухването си.

Диого Жота в 52-рата, Мохамед Салах в 73-тата и Такуми Минамино в 77-ата оформиха крайното 4:0 в полза на мърсисайдци, като японецът се разписа още с първото си докосване, след като се появи на терена като резерва.

С победата Ливърпул излезе на втората позиция с актив от 25 точки, на четири зад лидера Челси и на една пред Манчестър Сити и Уест Хем, който по-рано днес загуби с 0:1 визитата си на Уулвърхемптън.

"Гражданите" обаче могат да си върнат втората позиция още в неделя - в домакинството си на Евертън.

Загубата от Ливърпул сложи край на серията от десет поредни мача без поражение във всички турнири за Арсенал, който остава на петата позиция с актив от 20 точки.